Hurdacı Ankara

Hurdacı Ankara

Hurdacı Ankara, Ankara`nın çeşitli ilçelerindeki hurdaya ayrılan metal, bakır, alüminyum, kurşun, demir, çinko, tel kablo, şantiye hurdaları gibi maddelerin alım-satım işlemlerini gerçekleştiren işletmeleri kapsar.

Modern inşaat ve şantiye sistemlerinin gelişmesi, teknolojinin gereksinimlerinin artması ve diğer birçok etkenden dolayı metal üretim ve geri dönüşüm ihtiyaçları ortaya çıkmıştır. Metalleri geri dönüştürmek metal endüstrilerini zamandan ve değerli doğal kaynakların tüketilmesinden kurtararak büyük faydalar sağlamaktadır. Çevre kirliliğini ve görüntü kirliliğini önlemede büyük bir rolü olan metal geri dönüşümü, çevreyi koruyarak canlılığa katkı sağlar.

Hurdacı

Hurdacı, hurda metallerin alım-satım işlemlerini gerçekleştiren işletmelere bağlı olarak faaliyet gösteren kimsedir. Modern dünyanın artan inşaat, bilişim, teknoloji gibi sektörlerinde artan üretimler sonucu metal endüstrisinin yoğunluğu da artmıştır. Bu durum metal geri dönüşümlerinin artmasını gerektirmiştir. Bir metalin geri dönüştürülmesi yeni baştan üretilmesinden daha az maliyetli ve daha az enerji gerektiren bir işlemdir.

Hurda metaller demirli ve demirsiz olarak iki ayrı kategoride incelenebilir. Demirli alaşımlar demir türleri ve çelik içerir. Demir içeren maddeler manyetik özellik gösterdiğinden bu alaşımları ortaya çıkarmada mıknatıslar kullanılır. Demirli metaller sıkıştırıldıktan sonra çelik fabrikalarına ve dökümhanelere gönderilir. Diğer malzemeler ise içeriklerine göre kategorize edilir. Çeliği geri dönüştürme işlemi çelik cevherinden yeniden çelik üretme işleminden %56 daha tasarruflu bir işlemdir. Geri dönüşüm işlenmemiş cevher kullanım oranını da azaltmaktadır. Hurda metal geri dönüşümlerinden ciddi boyutta finansal tasarruflar da sağlanmaktadır.

Bir mülkte yıkım yapılmadan önce kullanılabilecek metallerin geri dönüştürülmesi son derece önemlidir. Hurda metal, asla geri dönüştürülmemiş gibi görünen ürünlerin üretilmesinde kullanılır. Telefonlardan televizyonlara, arabalara, inşaat demirlerine kadar birçok alanda kullanılabilirler. Örneğin geri dönüştürülmüş alüminyum uçakların üretiminden spor endüstrilerine kadar birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Çelik, dünya üzerinde en çok geri dönüşümü yapılan maddedir. Bakır, yüksek iletkenliği sayesinde tel kablolarda kullanılır ve diğer metal çeşitleri gibi performansını kaybetmeden geri dönüşüm işlemi yapıldıktan sonra başka ürünlerin üretiminde kullanılabilir. Çeliğin geri dönüştürülmesi ile elde edilen ürünlere beyaz eşya, otomotiv, inşaat, savunma sanayileri ve enerji endüstrilerinde rastlanır.

Ankara`da Hurdacılar

Ankara`da hurdacılar, Ankara`nın farklı bölgelerinde hurdaya ayrılan metal, bakır, alüminyum, kurşun, demir, çinko, tel kablo, şantiye hurdaları gibi malzemelerin alım-satım işlemlerini gerçekleştiren işletmelerdir. Bu işletmeler vasıtasıyla hurdaya ayrılan metaller değerlendirilmek üzere ilgili şirketlere ve kuruluşlara ulaştırılır. Ankara`daki hurda alım-satım işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan “iletişim” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki iletişim bilgilerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Ostim Hurdacı

Ostim hurdacı, Ortadoğu Sanayi Ticaret Merkezi`nde yer alan hurdacılık hizmetlerini veren işletmeleri bünyesinde barındıran sanayi sitesidir. Hurdaya ayrılan ürünlerinizi değerlendirmek ve elden çıkarmak için detaylı bilgilere web sitemizde yer alan “iletişim” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki iletişim bilgilerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Mamak Hurdacı

Mamak hurdacı, Ankara`nın Mamak ilçesinde yer alan hurda alım-satım işlemlerini gerçekleştiren hurdacılık işletmelerini kapsar. Mamak ilçesindeki hurdalarınız için detaylı bilgilere web sitemizde yer alan “iletişim” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki iletişim bilgilerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Sincan Hurdacı

Sincan hurdacı, Ankara`nın Sincan ilçesinde yer alan hurda alım-satım işlemlerini gerçekleştiren hurdacılık işletmelerini kapsar. Sincan ilçesindeki hurdalarınız için detaylı bilgilere web sitemizde yer alan “iletişim” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki iletişim bilgilerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Keçiören Hurdacı

Keçiören hurdacı, Ankara`nın Keçiören ilçesinde yer alan hurda alım-satım işlemlerini gerçekleştiren hurdacılık işletmelerini kapsar. Keçiören ilçesindeki hurdalarınız için detaylı bilgilere web sitemizde yer alan “iletişim” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadaki iletişim bilgilerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Ankara Hurdacılar Sitesi Hurda Fiyatları

Ankara Hurdacılar Sitesi hurda fiyatları hurdaların büyüklüğü, değeri gibi birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.