ankara hurdacı

Ankara hurdacı işleriniz için Bulut Hurdacılık olarak sizlerin hizmetinizdeyiz. Her türlü hurda işlerinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım süresi dolmuş olan madeni veya plastik eşyaların bir dönüşüm uygulanarak tekrardan kullanılır hale getirilmesi işlemlerinin hepsine hurdacılık denmektedir. Hurdacılık yapanlar, buna benzer eşyaları çöplerden ya da işyerlerinden toplayarak veya toplatarak hurdayı işetmek için fabrikalara satarlar. Sanayinin gelişmesi ve hammadde ihtiyacının tavan yapması ile büyük bir sektör haline gelen hurdacılık her geçen gün büyümektedir. Bizler yani hurdacılık sektöründe iş yapanlar, geri dönüşümün temsilcileri olarak önemli bir hizmet sunmaktayız. Hurda, kullanılmaz durumda olan, alet ve edevatların oluşturduğu bir çöp ya da posadır. Geri dönüşüm sektörünün en önemli malzemelerindendir. kullanımı mümkün olmayan teknolojik malzemelerin, sanayi atıklarının hammadde elde etmek amacıyla yeniden işlenmesi ve tüketiciye sunulmasıdır. Bu yüzden hurda değerli bir malzemedir.

Geri dönüşümde kullandığımız hurda malzemeleri şunlardır;

  • Kazan Dairesi Hurda Sökümü
  • Çatı ve Asma Tavan Hurda Sökümü
  • Yangın Merdiveni Hurda Sökümü
  • Depo Raf Sistemleri Hurda Sökümü
  • Fuel Oil Tank, Depo Hurda Sökümü
  • Isıtma, Soğutma Sistemleri Hurda Sökümü

Sanayi için gerekli hammaddeye ulaşıp, almak esasında zor ve pahalı bir iştir. İşte bu yüzden ülke kalkınmasında hurda ve hurdacılık önemli bir değer taşımaktadır. Çünkü hurdacılık sanayimiz için lazım olan hammaddeye erişmenin, ucuz fiyatlarla almanın en kolay şeklidir. Bu yöntem ile geri kazanılan hammadde işlenerek tekrar tüketiciye geri döner. Üstelik daha az maliyet ödenerek elde edilen hammadde, daha ucuz ürün demektir. Görüldüğü gibi hurda, bir ülkenin kalkınmasında çok önemli bir maddedir.

Ülkemizde hurda çeşidi çok fazla olmasına rağmen, hepsi aynı oranda istek görmemektedir. Geri dönüşümde daha öncelikli olan hurdalar, en çok rağbet gören hurda çeşitleridir. Bunları şöyle sıralayabiliriz; metal hurdası, kâğıt hurdası, otomobil hurdası, elektronik aletlerin hurdaları ve bilgisayar donanımlarının hurdaları. Belediyeler bile evlerden alınan çöplerden, kağıt, plastik, cam, teneke, karton kutu atıklarını ayrı olarak toplayıp, geri dönüşümle tekrar yaşama ürün olarak kazandırmaktadır. Bizler hurdacılık sektörünün öncüleri olarak, çalışmalarımızı sürdürüyor, Ankara hurdacı olarak, ülkemize hammadde sağlayarak hizmet vermeye devam ediyoruz.